Koncept

Naše motto "Bavme se tenisem"

Koncept

Počet dětí v naší tenisové škole se dlouhodobě pohybuje okolo 100 hráčů a hráček všech výkonnostních kategorií ve věku od 5 let. Výuka tenisu se řídí heslem "Bavme se tenisem". Dlouhodobým cílem je, vytvořit u dětí kladný vztah k tenisu a dění kolem něj. Nehoníme se za výsledky a zisky medailí, snažíme se vychovávat hráče, kteří nás budou reprezentovat tenisovou dovedností a profesionálním vystupováním na kurtu i mimo něj.

V současném tenise jsou pozorovány tyto skutečnosti: časté přetěžování a nucení mladých hráčů do vrcholového tenisu od útlého věku, a také předčasné eliminování "beztalentovaných" dětí. Netvrdíme, že talentu není třeba, ale dostatek píle a "tenisového rozumu" může chybějící talent nahradit a také předčit.

Tréninky v naší tenisové škole probíhají individuálně i skupinově. Skladbu tréninkových hodin volíme vždy podle potřeb jednotlivce vzhledem k jejich zaměření (závodní, rekreační).

V jednotlivých tréninkových hodinách se nezaměřujeme jen na techniku tenisu, ale i na celkovou sportovní zdatnost hráče.

V případě vyskytnutí se talentovaného hráče, jsme ochotni vytvořit podmínky a individuální plán pro začínajícího profesionálního hráče. Podělit se o zkušenosti a pomoct mu v začátcích profesionální kariéry.


Nábor

Do tenisové školy probíhá v několik termínech, a to vždy na jaře, na začátku letních prázdnin a na začátku školního roku. Vzhledem k náročnosti sportu, psychice a fyziologii jednotlivce je nábor vhodný výhradně pro děti od 6 do 9 let. Děti od 10 let jsou zařazeny do tréninků vhodných pro rekreační hráče. Tzn. trénink je zaměřený na základy tenisu, tenisového pohybu a umění "tenisového počítaní"