TENISOVÁ ŠKOLA PRO DĚTI

Tenisová škola pro děti

Motto "Bavme se tenisem"

Počet dětí v naší tenisové škole se dlouhodobě pohybuje okolo 100 hráčů a hráček všech výkonnostních kategorií ve věku od 5 let. Výuka tenisu se řídí heslem "Bavme se tenisem". Dlouhodobým cílem je, vytvořit u dětí kladný vztah k tenisu a dění kolem něj. Nehoníme se za výsledky a zisky medailí, snažíme se vychovávat hráče, kteří nás budou reprezentovat tenisovou dovedností a profesionálním vystupováním na kurtu i mimo něj.

V současném tenise jsou pozorovány tyto skutečnosti: časté přetěžování a nucení mladých hráčů do vrcholového tenisu od útlého věku, a také předčasné eliminování "beztalentovaných" dětí. Netvrdíme, že talentu není třeba, ale dostatek píle a "tenisového rozumu" může chybějící talent nahradit a také předčit.

Tréninky v naší tenisové škole probíhají individuálně i skupinově. Skladbu tréninkových hodin volíme vždy podle potřeb jednotlivce vzhledem k jejich zaměření (závodní, rekreační).

V jednotlivých tréninkových hodinách se nezaměřujeme jen na techniku tenisu, ale i na celkovou sportovní zdatnost hráče.

V případě vyskytnutí se talentovaného hráče, jsme ochotni vytvořit podmínky a individuální plán pro začínajícího profesionálního hráče. Podělit se o zkušenosti a pomoct mu v začátcích profesionální kariéry.